Funkcjonowanie hurtowni florystycznej

Kwiaty doniczkowe i kwiaty cięte

Można je otrzymać praktycznie we wszystkich krajach na świecie. Pojawia się więc pytanie jak mogły się tam dostać. Zanim będziemy je do wazonu wstawiać muszą one przechodzić kilka etapów. Hodowca kwiatów Proces oczywiście rozpoczyna się u hodowcy w szklarni, gdzie rosną kwiaty i rośliny. Gdy już dostatecznie one rozkwitną zostają ścinane oraz przesadzane. Kwiaty wędrują do wiadra z wodą a rośliny do doniczek plastikowych. Całość jest umieszczona na wózkach aukcyjnych i rusza się do transportu.

Transport kwiatów

Każdego dnia tysiące wózków z różnorakimi kwiatami i roślinami dociera na aukcje kwiatową. Jeżeli hodowca mieszka blisko będzie to robił sam, jeśli nie będzie mógł skorzystać z profesjonalnego transportu organizowanego przez specjalne ciężarówki. Są one tak naprawdę jak chłodnie na kołach, co sprawia, że produkt utrzymywany jest w doskonałej świeżości.

Jak przechowywać kwiaty?

Przechowywanie kwiatów

Flora Holland ma do swojej dyspozycji ogromne chłodnie. Temperatura, która panuje w środku wynosi między 5 a 8 stopni Celsujsza. Jest to podobnie jak w lodówce, którą mamy w domu. Rośliny, które nie potrzebują chłodzenia są przechowywane w halach.

Kontrola jakości produkcji

Zanim rozpocznie się aukcja zbadana musi być jakość kwiatów oraz roślin. Kontrola taka prowadzona jest na terenie flory przez specjalnie przygotowaną do tego osobę. Sprawdza się świeżość, dojrzałość, uszkodzenia i ilość sztuk oraz występowanie szkodników.

Zegar

Na różnych oddziałach flory każdego dnia pojawiają się tysiące kupców. Przychodzą, aby kupić kwiaty na jednym z 38 zegarów aukcyjnych.

Dystrybucja kwiatów

Gdy produkty są już sprzedane różnym odbiorcom przechodzą na wózkach do Sali dystrybucyjnej. W tym miejscu pracownicy dystrybucji przy użyciu małego ciągnika elektrycznego będą transportować wózki z produktami na te miejsca, które są przypisane kupcom. Większość kwiatów oraz roślin kupionych na Florze jest transportowana za granice. Głównymi miejscami przeznaczenia będą Niemcy, Francja, Włochy czy Wyspy Brytyjskie.

Konsument

W Holandii już tego samego dnia po zakupie niektóre z kwiatów lub roślin zostają dostarczone do sklepów, centr ogrodniczych czy marketów budowlanych. Przetransportowanie produktów za granice wymaga więcej czasu. Sklep to ostatni łańcuch, po którym produkty trafiają do konsumentów.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z florystyką.

Jak znaleźć odpowiednią hurtownię kwiatową?
Czy kwiaty z Holandii to najlepszy wybór?
Jak działają hurtownie kwiatowe?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.

 

Kontakt

kontakt@insectclub.pl

Galeria