Holenderski raj dla florystów

Hurtownia florystyczna

W Holandii powstało wiele miejsc pracy w szkółkach ogrodniczych i przy plantacjach roślin. Pilenie poszukiwani są pracownicy do sadzenia cebulek, sadzonek i ścinania kwiatów.

Szklarnie ogrodowe

W szklarniach praca oferowana jest niemal przez cały rok. Wynagrodzenie godzinowe waha się pomiędzy 7,5 do 9 euro dla pracownika. Holandia to istny raj kwiatowy. Tutaj sezon na kwiaty trwa niema przez wszystkie dwanaście miesięcy, oczywiście z większym lub mniejszym natężeniem pracy. 

Sezon florystyczny

Większy ruch w biznesie odczuwany jest już w lutym, ponieważ w całej Europie obchodzony jest Dzień Zakochanych, a później dobra passa trwa do marca i kwietnia. W tych miesiącach znacznie wzrasta zapotrzebowanie na sadzonki, ponieważ jest to najlepszy okres do sadzenia kwiatów i innych roślin w ogrodzie. Największymi odbiorcami sadzonek i kwiatów doniczkowych są duże supermarkety oraz centra ogrodnicze, które obecnie mają największy udział w sprzedaży.

Jak hodować kwiaty?

Praktycznie od początku roku, bo od dnia 18 stycznia do końca kwietnia w Holandii trwa pełnia sezonu tulipanowego, co wiąże się z licznymi wystawami tych kwiatów, dekoracjami prywatnych domów, dużych biur czy też centrów handlowych. Wszystko to wiąże się zawsze z większym nakładem pracy hodowców oraz sprzedawców, a tym samym potrzebą zatrudnienia większej ilości pracowników niemal przy każdej plantacji kwiatów.

Uprawa kwiatów

Na terenie całej Holandii rozciągają się plantacji kwiatów, jednak największe zagłębie leży pomiędzy miastem Haarlem oraz Leidem, gdzie na tysiącach hektarów uprawiane są tulipany, gerbery, goździki, róże i wiele innych odmian. Na tym terenie znajduje się największa holenderska giełda kwiatowa, w miejscowości Aalsmeer, gdzie zjeżdżają się wszyscy związani z przemysłem kwiatowym. Ta giełda to kwiatowe wrota na całą Europę i świat.

Kwiaty Holandia

Innym wielkim zagłębiem kwiatowym jest region Limburgii. Tutaj zatrudnienie znalazło bardzo wielu Polaków i są zadowolenie z oferowanych warunków. Bardzo dużo szklarni i szkółek powstało na północy Holandii, np. we Fryzji oraz w okolicach Hagi, co pokazuje jak dużo Holendrów decyduje się działać w branży florystycznej. Również w innych regionach można znaleźć duże uprawy kwiatów wielu odmian, m.in. w Hoogezand w prowincji Groningen.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z florystyką.

Jak znaleźć odpowiednią hurtownię kwiatową?
Czy kwiaty z Holandii to najlepszy wybór?
Jak działają hurtownie kwiatowe?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.

 

Kontakt

kontakt@insectclub.pl

Galeria