Kwiaty z Holandii w Twojej kwiaciarni

Do księgarni udajemy się, kiedy chcemy kupić książki, po pieczywo idziemy do piekarni, zaś do kwiaciarni przede wszystkim po to, aby kupić w niej cięte kwiaty. Z pewnością należą one do najbardziej delikatnego asortymentu. W porównaniu z żywotnością mebli, kosmetyków, czy biżuterii żywe rośliny wypadają najgorzej.

Jak to się dzieje, że mimo takiego krótkiego okresu świeżości, w polskich kwiaciarniach możemy kupić różne gatunki kwiatów?

Niektórzy właściciele rodzimych kwiaciarni korzysta z możliwości dokonania zakupów u lokalnych producentów. Największą zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim znacznie krótsza droga, którą kwiaty cięte pokonują od producenta do hurtowni lub kwiaciarni. Ale rozwiązanie to ma także wadę; zdecydowana większość rodzimych producentów specjalizuje się w uprawi jednego, maksymalnie kilku, gatunków. Trudno więc liczyć na szeroki wybór zarówno kwiatów, jak i zieleni dekoracyjnej i dodatków florystycznych. Zmusza to właścicieli kwiaciarń do poszukiwania innych możliwości zaopatrywania swojej kwiaciarni.

Kwiaty prosto z Holandii

Tylko w ten sposób mogą zaoferować klientom duży wybór roślin i stanowić konkurencję dla innych kwiaciarni. W Polsce do najbardziej popularnych sposobów i miejsc zaopatrywania kwiaciarni w cięte kwiaty należą: hurtownie kwiatów ciętych; polskie giełdy kwiatowe; internetowa giełda kwiatowa. W tych miejscach wybór odmian kwiatów jest ogromny, można więc dokonać zakupu mocno zróżnicowanych gatunków.

Hurtowania kwiatów

Polskie giełdy kwiatowe oferują nie tylko kwiaty od polskich producentów. Mimo ogromnej produkcji szacowanej na blisko półtora miliarda sztuk kwiatów, nie jest ona w stanie pokryć zapotrzebowania rynku. Stąd konieczność sprowadzania kwiatów ciętych spoza kraju. Największe ilości sprowadzamy z Holandii.

Kwiaty z Holandii

Holendrzy są autorami działającego od stu lat i ciągle rozwijanego giełdowego systemu sprzedaży. Na holenderskich giełdach sprzedawane są nie tylko kwiaty, ale także ryby, owoce i warzywa. Za pośrednictwem giełd, które są własnością spółdzielczą holenderskich ogrodników na rynek trafia aż 95 procent sprzedawanych w Holandii kwiatów. W sektorze gospodarki holenderskich wsi giełdy odgrywają więc niezwykle kluczową rolę.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z florystyką.

Jak znaleźć odpowiednią hurtownię kwiatową?
Czy kwiaty z Holandii to najlepszy wybór?
Jak działają hurtownie kwiatowe?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.

 

Kontakt

kontakt@insectclub.pl

Galeria