Holenderskie kwiatki...

Kwiaty za granicę

Holandia to lider, gdy chodzi o europejski rynek kwiatów ciętych. Rocznie produkuje się tam mniej więcej 7 mld kwiatów. Praca w Holandii przy kwiatach – Jest to siedem razy więcej niż w naszym kraju. Najwięcej na terenie Holandii produkuje się róż, których jest 2,3 mld. Kolejne miejsca to chryzantemy oraz oczywiście tulipany. Kwiaty te stanowią w sumie 70% całej produkcji kwiaciarskiej w Holandii. O skali tej formy działania w tym kraju może świadczyć to, że powierzchnia szklarni do róż będzie zajmować w sumie więcej niż wszystkie szklarnie kwiatowe w naszym kraju.

Kwiaty wysyłka

W Holandii lokalizowane są również główne hurtowe rynku kwiatów, na których zaopatrują się w kwiaty także nasi krajowi hurtownicy. Na początku tego rodzaju swoją działalność powiększyły największe giełdy kwiatowe. W sumie zakłada się, że nowa giełda będzie generować obrót na poziomie nawet 4 mld euro.

Najpopularniejsze kwiaty

Giełdy kwiatów

Wydaje się, że można spokojnie powiedzieć, że giełdy kwiatowe to element wizerunku Holandii. Mamy takie miejsca, gdzie tysiące osób dokonuje transakcji na kwiatach. Hurt jest tak naprawdę niewyobrażalnie wielki. Największa giełda na świecie w Aalsmeer będzie zajmować w sumie powierzchnię 75 boisk piłkarskich.

Hodowla kwiatów

Giełda znajduje się na 5 halach. Miasto znajduje się w zachodniej Holandii i określane jest jako kwiatowe zagłębie praktycznie dla wszystkich gatunków kwiatów. Całe hodowle zajmują tam kwiaty cięte. Oprócz tego pojawiają się także nowe plantacje na rośliny doniczkowe. Codziennie na tej giełdzie między sprzedającymi a kupującymi wymienianych jest 14 milionów kwiatów. Rocznie giełda ma obrót na poziomie 1,6 mld Euro. Jednocześnie jest to takie miejsce, które niezwykle nowocześnie jest zorganizowane i w pełni zautomatyzowane i dzięki temu wszystkie transakcje są tak sprawnie realizowane.

Druga pod kątem wielkości giełda do Naalwijk, z której około 80% kwiatów jest eksportowanych. Docierają one do takich miejsc jak kwiaciarnie czy hurtownie kwiatów na całym świecie. Mamy jeszcze kilka dużych giełd na terenie tego kraju. Te wszystkie dostępne są przygotowywane w taki sposób, że mają charakter międzynarodowy. Eksport odbywa się z tych giełd praktycznie na cały świat, a wśród kupujących są mieszkańcy wielu odległych krajów.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z florystyką.

Jak znaleźć odpowiednią hurtownię kwiatową?
Czy kwiaty z Holandii to najlepszy wybór?
Jak działają hurtownie kwiatowe?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.

 

Kontakt

kontakt@insectclub.pl

Galeria