Holenderska giełda kwiatowa i jej działanie

Kwiaty z Holandii Holandia jest państwem wyjątkowym z wielu względów, na uwagę zasługuje przy tym między innymi to, że codziennie wysyła się tu miliony kwiatów trafiających do odbiorców z całego świata. Największa giełda kwiatowa na całym świecie znajduje się w Aalsmeer niedaleko Amsterdamu, na niej zaś każdego dnia z rąk do rak przechodzi nawet dwadzieścia milionów sadzonek oraz kwiatów.

Giełda kwiatowa

Gdy mówimy o giełdzie kwiatowej w Holandii powinniśmy mieć na uwadze to, że mowa jest tu o jednym nieprzerwanym łańcuchu transportowym, który może połączyć blisko 6000 plantatorów z tego kraju z entuzjastami kwiatów na całym świecie. Łańcuch ten jest wyjątkowo rozbudowany, o czymś świadczy choćby obecność w nim ponad tysiąca hurtowników i eksporterów. Ci nie tylko fachowo sortują, ale również zajmują się ładowaniem kwiatów i właśnie ich praca sprawia, że mogą być one rozsyłane we wszystkie strony świata.

Świeże kwiaty

Co do zasady kwiaty dostarcza się na giełdę w ciągu nocy. Przeważnie nie przebywają one na niej zresztą dłużej niż przez jedną dobę, potem bowiem wędrują do kwiaciarni. Wewnątrz wielkiego budynku znajduje się sala, w której jedna obok drugiej siedzą setki osób. Przed nimi przesuwa się rząd wózków, te zaś są załadowane kwiatami o ogromnym zróżnicowaniu kolorystycznym. Na ścianie wyświetlają się też przez cały czas informacje na ich temat.

Ceny kwiatów

Na ścianie giełdy kwiatowej znajduje się również zegar imponujących rozmiarów. Jego obecność nie jest przy tym przypadkowa, pokazuje on bowiem aktualną cenę kwiatów. Im bliżej końca dnia, tym podawane ceny są niższe, choć należy liczyć się z tym, że znacząco pogarsza się też jakość samych kwiatów. Po zawarciu transakcji informacje zmieniają się, sprzedawane są bowiem kolejne partie kwiatów.

Świeże kwiaty

Z sali notowań giełdy świeże kwiaty trafiają do magazynów, niejednokrotnie okazuje się jednak, że natychmiast należy dostarczyć je na ciężarówki, czeka je bowiem długa podróż, która powinna rozpocząć się jak najszybciej. Kolorowy i dość kłopotliwy ładunek rozwożony jest do klientów w Europie, samolotami kwiaty są jednak dostarczane również do USA, na teren Azji, a nawet na Bliski Wschód.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z florystyką.

Jak znaleźć odpowiednią hurtownię kwiatową?
Czy kwiaty z Holandii to najlepszy wybór?
Jak działają hurtownie kwiatowe?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.

 

Kontakt

kontakt@insectclub.pl

Galeria